












- Årgang 2020
- Kilometer 12.000
- 1. Registrering 03/2020
- Brændstof Benzin
- Km/liter * 13,10
- Grøn afgift * 2.430 kr.
- Farve Gul
- Lasteevne 465 kg
- Betræk Del læder
- Airbags 7
- ABS Ja
- Acceleration 0-100 3,9 sek.
- Tophastighed 270 km/t
- Antal gear 8
- HK/Nm 421/500
- Cylindre 4
- Vægt 2100 kg
- Lasteevne 465 kg
- Max påhæng 1500 kg
- Antal døre 5
Dette er et erhvervsleasing tilbud, førstegangsydelse kr. 90.000, månedlig ydelse kr. 7.995, over 12 måneder, restværdi 300.000,- ekskl. Moms og afgift, alle priser er plus moms. Vi tilbyder også privat og dele -leasing, ring og hør nærmere. Pris ved privat Flexleasing, førstegangsydelse inkl. moms kr. 112.500 månedlig ydelse inkl. moms kr. 9.995 over 12 måneder, restværdi 300.000,- ekskl. Moms og afgift.
- Vi tilbyder nu fremvisning og prøvekørsel på hjemmeadressen – kontakt os for nærmere aftale
- Premiumpakke plus
- MBUX navigation med augmented reality
- Førerassistentpakke
- Distronic adaptiv fartpilot
- Blindvineklassistent
- Vognbaneassistent
- Multibeam LED / Dynamiske lygter
- Panorama el-skydetag
- 10.25" touchskærm
- 10.25" digitalt instrumentdisplay
- Keyless go
- Burmester sound system
- El-indst. forsæder m. memory
- Aktiv lane keeping assist
- Aktiv park assist
- Bakkamera
- Færdselstavleassistent
- Sædevarme
- 2-zonet klimaanlæg
- Bluetooth tlf.
- Bluetooth audio
- Sædekomfortpakke
- Dynamic select
- Touchpad
- El-sammenklappelige spejle m. varme
- Aut. nedbl. spejle
- Regnsensor
- Nedfældeligt splitbagsæde
- Bagagerumsdækken
- Armlæn i bag
- Opbevaringsnet bag forsæder
- MBUX connect 20
- Kopholder
- Kørecomputer
- Fjernb. c.lås
- 8G-DCT speedshift aut. gear
Fra kun | Kr. 11.961/md. |
Udbetaling | 193.980 kr. |
Variabel rente | 1,49% |
Månedlig ydelse 11.961 kr./md., udbetaling 193.980 kr., løbetid 72 mdr., variabel debitorrente 1,49%. ÅOP 3,49%. Samlede kreditomkostninger: 85.272 kr. Samlet beløb der skal betales tilbage: 861.192 kr.
Fra kun | Kr. 10.335/md. |
Udbetaling | 193.980 kr. |
Variabel rente | 1,49% |
Månedlig ydelse 10.335 kr./md., udbetaling 193.980 kr., løbetid 84 mdr., variabel debitorrente 1,49%. ÅOP 3,24%. Samlede kreditomkostninger: 92.220 kr. Samlet beløb der skal betales tilbage: 868.140 kr.
Fra kun | Kr. 9.115/md. |
Udbetaling | 193.980 kr. |
Variabel rente | 1,49% |
Månedlig ydelse 9.115 kr./md., udbetaling 193.980 kr., løbetid 96 mdr., variabel debitorrente 1,49%. ÅOP 3,04%. Samlede kreditomkostninger: 99.120 kr. Samlet beløb der skal betales tilbage: 875.040 kr.
Aktiv Park Assist gør parkeringen til en leg. Med dette system kan bilen selv parkere, såfremt sensorerne registrerer, at der er plads nok til, at bilen kan være der. Systemet indebærer parkeringssensorer både for og bag, der kan anvendes som traditionelle parkeringssensorer, som informerer om, hvor tæt man er på en genstand. Hos Mercedes-Benz har man dog videreudviklet systemet således, at det i dag selv kan parkere bilen ved hjælp af den elektroniske servo.
Se en demonstration af Aktiv Park Assist. (Der tages forbehold for forskelle mellem modeller)
Aktiv Lane Keeping Assist hjælper føreren med at holde sig inden for linjerne. Det gør sig både gældende ved fuldt optrukne linjer, hvor bilen vi ESP og ABS systemet automatisk kan lave små justeringer, der holder bilen i sin egen bane. Krydses stiplede linjer uden at der først er blinket af, vil rattet give små rystelser for at informere føreren, såfremt det ikke er intentionen at skifte bane.
Se mere om Aktiv Lane Keeping Assist. (Der tages forbehold for forskelle mellem modeller)
Night Pakken er en tilkøbspakke, som efterhånden er tilgængelig til de fleste Mercedes-Benz modeller. Med Night Pakken følger bl.a. sorte rudelister, diverse sorte detaljer samt mørktonede ruder i bag (ved MPV, st.car og 4x4). Med andre ord er det med til give din Mercedes-Benz et helt andet og mere sporty udtryk.
Vær opmærksom på at indholdet i Night Pakken kan variere fra model til model, og i kombinationer med andre pakker.

Burmester anlægget gør din Mercedes-Benz til en lydoplevelse ud over det sædvanlige. Med sine 13 velplacerede højtalere i C- og E-klassen og helt op til 24 højtalere i S-Klassens High-End system, spiller dette musikanlæg virkelig op til dans. Burmester er et traditionsrigt tysk firma, der i årtier har leveret nogle af verdens bedste lydsystemer til hjemmet - og det har de nu bragt videre til stuerne i vores Mercedes-Benz'.
Kig forbi en af vores afdelinger og oplev Burmester soundsystemet - det skal mærkes på egen krop.
Du kan læse meget mere på Burmesters egen hjemmeside. Der tages forbehold for forskelle mellem modeller.

Keyless Go er for dig, som ønsker bekvemmelighed på højeste plan. Med Keyless Go kan nøglen blive i lommen eller tasken. Via nøglen sendes der et signal til bilen, så snart du nærmer dig, og du kan nu blot tage i håndtaget og åbne. Herefter startes bilen vha. startknappen, der er monteret, hvor nøglen normalt isættes. Så snart du slukker bilen og forlader den, kan du med et let strøg på håndtaget låse bilen og forlade den aflåst. Så bliver det ikke nemmere.
Du kan kende Keyless Go systemet ved at bilen har krom dørhåndtag.

Med Bluetooth Audio har du mulighed for at streame musik direkte fra din telefon eller tablet, såfremt denne understøtter bluetooth teknologien. Det gælder både filer, som ligger på telefonen, eller direkte streaming via musiktjenester såsom Spotify, TDC Play m.fl. Med Bluetooth Audio er det således ikke nødvendigt at have hele CD samlingen liggende i bilen længere.

Med Multibeam LED formår bilen konstant at skabe de optimale forhold for føreren. Med inspiration fra det menneskelige øje er lygten bygget op omkring lyskilder, der hver i sær er koblet til en række receptorer, som overvåger vejens forløb samt foran- og modkørendes bevægelser. Multibeam systemet tilpasser hele tiden lyskeglen til omgivelserne, og kan bl.a. lukke ned for et bestemt område for ikke at blænde andre trafikanter.
Se mere om Multibeam LED. I videoen tages udgangspunkt i systemet til E-Klassem, og der vil derfor kunne være forskelle til andre modeller.

Med de elektrisk indstillelige forsæder med memoryfunktion kan både du, fruen og sønnemand have sin egen indstilling i den samme bil. Via knapper i døren kan programmeres op til 3 personlige indstillinger, der vedrører både sæde, rat og sidespejle (kan variere fra model til model). Både sædebund, sæderyg samt nakkestøtten kan indstilles trinløst, hvilket gør det muligt, at finde lige nøjagtig den stilling, som passer dig.
